Zrozumieć konflikt. Nasz artykuł w publikacji EPALE.

Konflikty to nieodłączny element naszej codzienności. Są one nie tylko nieuniknione, ale i potrzebne – stanowią integralną część zachowań społecznych. Pojawiają się dlatego, że jako jednostki mamy swoje indywidualne potrzeby, punkty widzenia i priorytety. Wchodząc w relacje z drugim człowiekiem, stykamy się z różnicami – interesów, wartości, przekonań, poglądów, wiedzy, emocji – które mogą prowadzić do konfliktu. Choć sytuacja taka bywa trudna, a nieraz i przykra, nie należy udawać, że problem nie istnieje, mając nadzieję, że sam się wyciszy. Wcześniej czy później każdy z nas zmierzy się z konfliktem. Istnieją jednak skuteczne metody budowania porozumienia. Jedną z nich jest empatyczna komunikacja wsparta mediacjami.

Artykuł „Zrozumieć konflikt”, którego autorką jest Natalia Kurzawa znalazł się w gronie najciekawszych tekstów edukatorów dorosłych opublikowanych na EPALE. To dla nas duże wyróżnienie.

Tematykę konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, roli empatii, dobrych praktyk w budowaniu porozumienia i pielęgnowania języka potrzeb we wspólnym dialogu poprzez zastosowanie mediacji zgłębicie w artykule.

Wybór tekstów opublikowanych na platformie EPALE. Edukacja w świecie zmian.