Psychoterapia par, małżeństw, grupowa

Psychoterapia

„Psychoterapia to zastosowanie, za wiedzą i zgodą, metod klinicznych i wpływu osobistego, wywodzących się z uznanych zasad psychologicznych, w celu pomocy ludziom w zmianie ich zachowań, przekonań, emocji i/lub innych osobistych cech w kierunku, który osoba poddająca się psychoterapii uważa za odpowiedni.”

John C. Norcross

Podstawowym narzędziem pracy terapeutycznej jest rozmowa, którą moderuje terapeuta poprzez stawianie odpowiednich pytań. W trakcie sesji możesz zostać poproszony o wykonanie różnych zadań lub wypełnienie kwestionariuszy, które ułatwią terapeucie poznanie Ciebie i postawienie diagnozy. Dodatkowo, podczas leczenia mogą być stosowane różne techniki terapeutyczne, często spotkasz się też z zaleceniami do wykonywania zadań terapeutycznych pomiędzy sesjami.

Rozmowa z psychoterapeutą oparta jest na zaufaniu i braku oceny.

Psychoterapia jest skuteczną metodą rozwiązywania problemów i leczenia trudności emocjonalnych, co potwierdzają badania.

Świadomość siebie, którą rozwiniesz w czasie leczenia, oraz poznane techniki radzenia sobie z problemami, są umiejętnościami na całe życie. Dlatego warto zainwestować w siebie, by potem móc zbierać owoce tego procesu i podnieść jakość swojego życia.

Psychoterapia par

 Psychoterapia według Irwina Yaloma

Psychoterapia ma na celu doprowadzenie do zmiany i rozwoju. Bazuje na relacji między psychoterapeutą a drugim człowiekiem, zbudowanej na szczerości, autentyczności i podmiotowym traktowaniu siebie nawzajem. Ma na celu budowanie nadziei na przyszłość. Odbywa się podczas dialogu, podczas wspólnego poszukiwania rozwiązań, wyjaśnień, hipotez. Opiera się na założeniu, że człowiek może wykorzystać swoje osobiste zasoby, aby wspólnie z psychoterapeutą znaleźć rozwiązanie swojego problemu. Terapia trwa od kilku do kilkudziesięciu miesięcy.

Psychoterapia w naszej pracy skupia się na:

poprawie funkcjonowania w kontaktach społecznych:

 • trudności w nawiązaniu i utrzymaniu bliskiej relacji
 • nadmierna uległość lub agresja w sytuacjach zawodowych, towarzyskich
 • lęk przed oceną
 • trudności w kontaktach z bliskimi członkami rodziny
 • problemy małżeńskie i par

pomocy w problemach osobistych:

 • obniżony nastrój, brak motywacji
 • lęki, unikanie niektórych sytuacji
 • stres
 • zaniżona samoocena
 • problemy małżeńskie i par

pomocy w sytuacjach kryzysowych:

 • odejście bliskiej osoby, decyzja o rozstaniu
 • przeżycie zdrady
Psychoterapia dla par
Psychoterapeuta par

Dzięki odbyciu terapii nauczysz się również jak dalej poznawać siebie, nawet jeśli nie spotykasz się już z terapeutą. Głównym celów leczenia jest stanie się własnym autoterapeutą.

Psychoterapia – Cennik

Cena uzależniona jest od wybranego specjalisty.

Konsultacja psychologiczna: 120 – 180 zł / 50 min

Psychoterapia indywidualna: 120 – 180 zł / 50 min

Psychoterapia par / rodzin: 130 – 180 zł / 50 min

Psychoterapia grupowa: 100 zł / 120 min

Mediacje: 150 zł / 50 min

Sesja coachingu/mentoringu: 250 zł / 60 min, 350 – 400 zł / 90 min, 450 – 550 zł / 120 min

Kurs na mediatora

Zapisz się

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Napisz lub zadzwoń:

kontakt@akademia-blizej.eu 

Tel.
530 697 250
531 775 033

Powiązane szkolenia

Coworkers learning at seminar

Coaching konfliktu

Coaching konfliktu – budowanie porozumienia ® Kurs podstawowy Akademia Profesjonalnego Mediatora® jest szkoleniem rozwojowym, które przygotowuje do pracy w zawodzie i roli mediatora sądowego oraz pozasądowego. Program kursu „Akademia Profesjonalnego

Czytaj więcej »
badanie kompetencji

Mediacje transformatywne – model zmian

Mediacje transformatywne – model zmian Kurs podstawowy Akademia Profesjonalnego Mediatora® jest szkoleniem rozwojowym, które przygotowuje do pracy w zawodzie i roli mediatora sądowego oraz pozasądowego. Program kursu „Akademia Profesjonalnego Mediatora”

Czytaj więcej »